Menu główne

Zarejestruj się

cukier brązowy

cukier brązowy

cukier brązowy

Nie tylko wyjątkowy słodzik zimnych i ciepłych napojów, ciasta też mogą skorzystać z jego słodyczy. Miękki, karmelowy, egzotyczny syrop z cukru trzcinowego nadaje deserom, tortom, biszkoptam szczególnie pięknego koloru. W przypadku ciast przyrządzonych z dodatkiem czekolady, orzechów lub maku podkreśla aromaty składników.

W codziennym nazewnictwie cukier, w świecie chemii to sacharoza, która powstaje z buraków cukrowych. Najsłodszym rodzajem cukru jest cukier owocowy lub fruktoza (znajduje się w owocach i miodzie), po nim kolej przychodzi na cukier buraczany lub sacharoza (w największych ilościach występuje w cukrze trzcinowym i burakach cukrowych), cukier winogronowy lub glukoza (zawarty w miodzie, owocach i warzywach), maltoza (w kiełkujących ziarnach zbóż), na samym końcu jest cukier mleczny lub laktoza (jego jedynym źródłem jest mleko).

Cukier buraczany dobrze rozpuszcza się w wodzie, organizm łatwo go trawi. Cukier rozpuszcza się już w ustach, w żołądku rozpada się pod wpływem kwasu solnego na dwa składniki, cukier winogronowy (glukoza) i cukier owocowy (fruktoza), wchłanianie następuje na ścianach jelit, przez które do nich trafia.

Kategoria

Przeciętna wartość odżywcza

Energia
398
kcal
Białka
0
gram
Węglow.
99.5
gram
Tłuszcze
0
gram
liczone na
g
Komentarze
Wyślij komentarz do składników!
Aby skomentować i dodać zdjęcie musisz się zalogować lub wypełnić formularz rejestracyjny!
Nikt jeszcze nie skomentował przepisu / dodał zdjęcia. Bądź pierwszy!

Najnowsze komentarze

Newsletter

Co mam w lodówce?

Pomożemy Ci znaleźć przepis, możesz zaraz zabierać się za gotowanie.

Menu odnośników dodatkowych

made by zwoelf