Menu główne

Zarejestruj się

mleczko kokosowe

mleczko kokosowe

mleczko kokosowe

W związku z mleczkiem kokosowym wiele osób błędnie jest przekonanych, że jest nim cienki, przezroczysty sok znajdujący się w środku rozbitego orzecha kokosowego. To zaś jest tylko woda kokosowa. Do mleka kokosowego - albo raczej kremu - nie dojdziemy tak łatwo, przyrządza się je z miąższu orzecha kokosowego.

Do przyrządzenia mleka kokosowego w domowych warunkach potrzebujemy filtr, wodę i trochę czasu. Miąższ kokosowy należy odkroić od brązowej skórki i dokładnie umyć. Miąższ należy pokroić na drobne kawałki i wrzucić wraz z dodatkiem odrobiny wody do blendera. Ilość wody decyduje o gęstości mleka kokosowego, należy rozważyć to już teraz. Jeśli przecier będzie zbyt gęsty, będzie można go później rozcieńczyć. Gotowy przecier należy przełożyć do materiałowej ścierki lub pieluchy tetrowej, a następnie odstawić do odcieknięcia. Tak uzyskujemy mleko kokosowe. Przyrządzone w ten sposób mleko kokosowe może być przechowywane przez 2-3 dni w lodówce.

Jest bardzo pożywne, zawiera mnóstwo minerałów. Zawiera witaminy B i E, niacynę, magnez oraz duże ilości wapnia, przez co może być szczególnie polecany osobom trapionym przez choroby układu kostnego. W mleku kokosowym znajdziemy także niezbędny do wchłonienia wapnia fosfor i witaminę D, młode mamy, osoby cierpiące na osteoporozę oraz dzieci znajdujące się w stadium wzrostu i rozwoju organizmu powinny postrzegać mleko jako ważny element diety. Mleko - także mleko kokosowe - pozwala na pokrycie całego zapotrzebowania organizmu na wapń. W przeciwieństwie do mleka krowiego, mleko kokosowe nie zawiera laktozy, osoby uczulone na ten rodzaj cukru mogą go ze spokojem spożywać. Świetna baza do gotowanych, smażonych dań, koktajli, a nawet dodatek do alkoholi.

Kategoria

Przeciętna wartość odżywcza

Energia
175
kcal
Białka
125
gram
Węglow.
250
gram
Tłuszcze
17.5
gram
liczone na
g
Komentarze
Wyślij komentarz do składników!
Aby skomentować i dodać zdjęcie musisz się zalogować lub wypełnić formularz rejestracyjny!
Nikt jeszcze nie skomentował przepisu / dodał zdjęcia. Bądź pierwszy!

Najnowsze komentarze

Newsletter

Co mam w lodówce?

Pomożemy Ci znaleźć przepis, możesz zaraz zabierać się za gotowanie.

Menu odnośników dodatkowych

made by zwoelf